052-8572523 קובי ראובני

   

דירות למכירה ביפו

דירות למכירה ביפו: מתחם נגה החדש

הקסם הצנוע והחמקמק של מתחם נגה הגן עליו מפני תנופת הנדל"ן שהציפה בשנים האחרונות מצפון לתל אביב ומדרום ליפו. עם זאת, רויטל וקובי ראובני ממשרד "Profiglio" לייעוץ ותיווך נדל"ן המתמחה בנכסי יוקרה מסבירים שהאווירה הידידותית הקסומה והמחוספסת האופפת את המתחם כמו גם הערבוביה הססגונית של אר דקו מושכות כעת אליו גל גדול של בעלי מלאכה, מעצבים ואמנים.

תופעה זו הופכת את מתחם נגה לאזור האמנותי והתוסס ביותר של העיר, ובה בעת גם מפיחים רוח חדשה ורעננה בשוק הנדל"ן בכלל ושוק הדירות למכירה ביפו בפרט. ממשרד "Profiglio" מציינים שהשכונה הוקמה על ידי הבריטים בשנות העשרים של המאה הקודמת בשל קרבתה לנמל ונבנו בה כמה ממוסדות השלטון,  אך ברבות השנים שקעה קרנה והיא שימשה בעיקר למלאכה, מסחר ומגורים למועטי אמצעים.

 

דירות למכירה ביפו | פרופיליו נכסים תל אביב

 

פילוח האוכלוסייה: שליש מאוכלוסיה בעלת השכלה אקדמית וילידת ישראל

עם זאת, מכוח הדינמיקה הבלתי נשלטת האופיינית לערים הגדולות, וללא כל התערבות מצד העירייה או יזמים, החל מתחם נגה בשנות התשעים להחזיר מעצמו את העטרה ליושנה, ותושבים חדשים שעיסוקם באדריכלות ועיצוב, אופנה וצילום, מוזיקה, תרבות ואמנות מיקמו בו את מושבם.

מנתוני רשות המסים עולה ששוק הדירות למכירה ביפו, ובפרט במתחם נוגה, נמצא בעשור האחרון במגמה של עליה מתמדת, ופילוח האוכלוסייה מראה שמעל לשליש היא אוכלוסיה בעלת השכלה אקדמית ילידת ישראל בטווח הגילאים 18-64. חוקרי שכונות ומומחי נדל"ן מדווחים שהמגמה הזו מתקיימת לא רק במתחם נוגה, אלא גם בעיר העתיקה והשכונות הסמוכות וחלק ניכר מהדירות למכירה ביפו אף חוצות את הרף של ה-65,000 ש"ח למ"ר.

 

אופציות מעניינות ואטרקטיבית לרכישת דירה ביפו

רויטל וקובי ראובני מסבירים שהסיבה לכך ששוק הדירות למכירה ביפו נמצא בתנופה מתמדת, ומחיר הדירות החדשות ביפו גבוה במעל ל-100% בהשוואה למחיר הממוצע בת"א שעומד כיום על כ-32,000 ש"ח למ"ר, נעוצה, בין היתר, מאופי הפרויקטים החדשים הנבנים בעיר בעשור האחרון, שחלקם מיועדים במידה לא מבוטלת לאלפיון העליון, אם במיתוגם ואם מבחינת אופי הבניה, זאת בנוסף לערכה ההיסטורי הייחודי של העיר.

ממשרד Profiglio"" מוסיפים שאופציות מעניינות לרכישת דירה ניתן למצוא כיום ביפו העתיקה, בצפון יפו ובמרכזה, לרבות המושבה האמריקאית, שוק הפשפשים, נווה צדק ושכונת עג'מי. מחירן הממוצע של הדירות בשכונות הללו נע בין 25-35 אלף ש"ח למ"ר ומהווים חלופה אטרקטיבית לכל מי שמבקש ליהנות מהקסם הייחודי וההיסטורי של האזור לצד סמיכותו לים.

 

מתחם נוגה - הסוהו החדש של תל אביב

מתחם נוגה ממוקם בנקודה אסטרטגית בתפר שבין תל אביב ליפו, בין שוק הפשפשים ומתחם התחנה שבנווה צדק, ומתאפיין באווירה צעירה ותוססת עם אופי יפואי האקלקטי הייחודי.

קובי ורויטל ראובני המתמחים בנכסי יוקרה ומחזיקים במשרד Profiglio"" לייעוץ ותיווך נדל"ן מציינים שמתחם נוגה נחשב כיום לסוהו של תל אביב וניתן למצוא בו סגנון עם קווים רומנטיים ובתים המתהדרים בעבר היסטורי, ומתאפיינים בתקרות גבוהות, מרפסות מעוטרות בפיתוחים שונים, חלונות ענקיים ועוד מגוון פריטים המעצבים את אופיו הייחודי של המתחם.

ממשרד Profiglio"" מסבירים שהפיתוח האיכותי והמתמשך של עיריית ת"א-יפו הוביל במרוצת הזמן לשינוי בתדמית של יפו בכלל ומתחם נוגה בפרט, והאזור כולו הפך ממקום נטוש ששורה בו עזובה והזנחה למקום עם התעצמות הביקושים לנדל"ן.

 

זינוק חד במחירי הדירות

ההיצע מרשים של מיזמים עממיים ויוקרתיים הנבנים כיום מושכים אל מתחם נוגה נחשול ענק של רוכשים. מנתונים סטטיסטיים עולה שחלק גדול מציבור הרוכשים התעניין בעבר באפשרות להשקעה ביפו בתקציב נמוך, אך הסטיגמה השלילית היוותה גורם מרכזי שמנע את ביצוע הרכישות הללו.

כעת, משנפל מחסום זה, הופך האזור לטרנדי ואטרקטיבי והעליה בביקושים הובילה עימה זינוק חד במחירי הדירות הנמצאות במיקום אטרקטיבי או ניחנות בסגנון מיוחד.

ממשרד Profiglio"" מציינים שדירות בסגנון יפואי הכוללות מאפייני עיצוב ייחודי של רצפות מקוריות, קשתות כגון ותקרה גבוהה עשויות בתוך חודשים ספורים לזנק בעשרות אחוזים ממחירן המקורי בעקבות גל זה של ביקושים שהנו בסדר גודל שלא זכור כמותו בעבר.

 מידע לפי אתר yad2

 

קידום פרויקטי עוגן למינוף הפיתוח החברתי והכלכלי

לדברי קובי ורויטל ראובני, שהמחיר המבוקש כיום עבור דירת קרקע טרנדית ומשופצת במתחם נוגה, שגודלה 85 מ"ר וכוללת 4 חדרים הנו 2,650,000 ₪, אך צפוי על פי התחזיות להאמיר אל מעל ל-3,000,000 ₪ בתוך חודשים ספורים.

להערכת המומחים, העיר יפו, ומתחם נוגה בכללה, נהפכת במהירות ללהיט הנדל"ני הבא בשל פעילותם של העירייה ומשרדי הממשלה במספר אפיקים מרכזיים שמטרתם לשפר את איכות חיי התושבים ולטפל באופן ממוקד בבעיות החינוכיות והחברתיות באזור.

הערכת המומחים בתחום הנדל"ן היא שקידום פרויקטי עוגן למינוף הפיתוח החברתי והכלכלי, תוך הקצאת כספים לשיקום התשתית והפניית עשרות דונמים לשטחים ירוקים, הם שעתידים לשנות את פניה של יפו לבלי היכר ולהצעיד אותה קדימה.