052-8572523 קובי ראובני

   

נדלן ביפו

סיקור שוק הנדלן ביפו: כבר לא אחות הדחויה של העיר תל אביב

מאז ומתמיד נחשבה יפו לאחות הדחויה של העיר תל אביב. עם זאת, במרוצת השנים האחרונות רוכבת העיר על גל ההשקעה והמאמץ עיריית תל אביב-יפו, ומצליחה להשיל מעליה את כל הסטיגמות בזו אחר זו.
 

רויטל וקובי ראובני, בעלי המשרד המצליח Profigliohomes לייעוץ ותיווך נדל"ן, מציינים כי יפו מעולם לא הייתה כה אטרקטיבית כפי שהיא כיום, אך מאז נכנס רון חולדאי אל תפקידו, שוק הנדלן ביפו הולך ומתחזק מיום ליום, ובמקביל להשקעה המתמשכת מצד עיריית תל אביב, דוהר קטר הנדל"ן ודוחף עוד ועוד יזמים ומשקיעים אל השוק שפוזלים אל עבר דרומה של העיר, ובעיקר אל יפו העתיקה ומתחם השעון, רזיאל, השוק היווני, המושבה האמריקאית, שכונת נגה ועג'מי.

 

נדלן ביפו | פרופיליו נכסים תל אביב

 

רויטל וקובי ראובני מסבירים ששוק הנדלן ביפו, ובפרט באזורים הללו הממוקמים בחלק הצפון מערבי של העיר, נמצא במגמה שהולכת ומתחזקת מידי יום, ורבים מהלקוחות המבקשים לרכוש נדלן ביפו באזור הגובל בין שתי הערים למטרות מגורים מציינים שהתחושה היפואית

 

האקזוטיות הקסומה המהולה באווירת שינקין של פעם מאפשרת להם ליהנות מכל העולמות

במתחם ישנם כיום אינספור פרויקטים חדשים, בהם המושבה האמריקאית המוסיפה לאזור נופך של אקסקלוסיביות ומושכת את המחירים כלפי מעלה ביחס למחירים באזור השעון, שוק הפשפשים והשוק היווני, וכך גם בנוגע למחירים במתחם נוגה, ובפרט כשמדובר בפנטהאוזים בקומות הגבוהות עם נוף לים.
 

לדוגמה, המדד למ"ר קפץ במתחם נוגה תוך פרק זמן של שנתיים שלוש מ-32,000 ₪ למ"ר ל- 39,700 ₪ למ"ר, והתחזית היא שביקושים והמחירים עוד צפויים להמשיך במגמת העליה שלהם, כך שכל מי שרוכש היום נדלן ביפו צפוי רק להרוויח הן מאיכות החיים והן בהיבט הכלכלי.

 

הפרמטרים שלפיהם מתומחרים הנכסים

ממשרד Profigliohomes  מדגישים כי יפו העתיקה מתהדרת, אמנם, בקסם אותנטי ייחודי, אך כשהדבר נוגע לרכישת נדלן ביפו בעיר העתיקה, יש להתייחס למספר בעיות רלוונטיות כגון הצורך בשיקום ושימור המבנה, הסמטאות הצרות המתאפיינות במדרגות רבות, המחסור בחניה בסמוך לחלק מהמבנים, כמו גם זכויות החכירה מהחברה לפיתוח העיר, וועדות שנדרשים לעתים לעבור וכיוצא בזה.

 

מחירי הנדלן ביפו עשויים לנוע על קשת רחבה במיוחד בהתאם למספר פרמטרים כמו סגנון הבניה של המבנה, כיווני האוויר והנוף הנשקף מן החלון, כשישנם לא מעט נכסים שניתן להושיט מחלונם את היד ולחוש את מרחק הנגיעה האפסי מהים. לפיכך, במידה ומחליטים על רכישת נכס ביפו, מומלץ לעשות זאת דרך חברה מקצועית המתמחה בייעוץ ותיווך נדל"ן, מכירה היטב את השוק ומחזיקה ברישיון תיווך מטעם משרד המשפטים.