052-8572523 קובי ראובני

   

פנטהאוז בתל אביב - הדובדבן שבקצפת

פנטהאוז בתל אביב | פרופיליו נכסים תל אביב

מחפשים פנטהאוז בתל אביב? דירות גג? הרעיון של דירות יוקרה בקומות העליונות שלבנייני מגורים צץ ונולד בעיר ניו-יורק בשנות-20 העליזות של המאה הקודמת, כששוק הנדל"ן האמריקאי פרח ושגשג רגע לפני פרוץ המשבר הכלכלי הגדול ותקופת השפל. דירות הפנטהאוז ודירות הגג הראשונות כבשו במהירות את השוק והפכו לדובדבן שבקצפת במושגים של עולם הנדל"ן. 

 

רויטל וקובי ראובני ממשרד Profiglio לתיווך וייעוץ נדל"ן, המתמחה בנכסי יוקרה, מסבירים שבמונחים אדריכליים, הפנטהאוז נחשב לנדל"ן יוקרתי הן בשל מרפסת הגג הענקית הנושקת בדרך כלל לחדר האורחים והן בשל העובדה שלרוב הוא משתרע על פני שטח של שתי דירות סטנדרטיות בבניין. סיבה נוספת מתייחסת אל המרפסת הגדולה שבמקרים רבים פונה לנוף מרהיב ועוצר נשימה.

 

ההבדל שבין פנטהאוז ודירת הגג


רויטל וקובי ראובני מוסיפים שדירת הגג מהווה אופציה נוספת עבור כל מי שמחפש פנטהאוז בתל אביב, ובדומה לפנטהאוז, גם היא ממוקמת בראש הבניין. עם זאת, להבדיל מפנטהאוז, דירת הגג לרוב זהה מבחינת השטח לדירות שתחתיה, למעט הגישה שלה אל הגג. כמו כן, דירות הפנטהאוז מצויות על פי רוב בבניינים חדישים ולכן נחשבות לאטרקטיביות יותר בהשוואה לדירות הגג, שאותן ניתן למצוא בעיקר בבניינים בני 15 שנה או יותר. 

 

מונחים נוספים מעולם הנדל"ן שבהם עשויים להיתקל במהלך החיפוש אחר פנטהאוז בתל אביב הם "מיני פנטהאוז", "דירות גן", "לופט", כמו גם "דירות דופלקס", "פנטהאוז עליון\ תחתון" וכיוצא בזה. רויטל וקובי ראובני מדגישים שמדובר, למעשה, במונחים שיווקיים שתכליתם למשוך את תשומת ליבם של השוכרים או הרוכשים.

 

פנטהאוז בתל אביב: חשיבות ההסתייעות באנשי מקצוע מיומנים מתחום הנדל"ן


היות ואין הגדרה מקצועית או משפטית למושג "פנטהאוז", רבים עשויים לנצל זאת ולעשות בו שימוש לצורך הקפצת מחיר הנכס במאות אלפי שקלים, היות ומבחינה פסיכולוגית תפיסתית, ישנו, לכאורה, הבדל עצום בין פנטהאוז לבין דירה יוקרתית ככל שתהיה. 

 

המציאות היא שניתן להיתקל לעתים קרובות בפנטהאוז בתל אביב ששטחו גדול בלא יותר מ-3 עד 5 מ"ר מדירת יוקרה סטנדרטית, אך ההפרש מחירים של 150-200 אלף ₪ ומעלה. חשוב לציין שהגודל, אמנם, לא תמיד קובע, אך למקצוענות ולניסיון אין שום תחליף, ובפרט כשהדבר נוגע לנכסי יוקרה וסכומי כסף גבוהים. 

 

הדרך למציאת דירה עלולה לעתים להיות פתלתלה ורצופת קשיים ומהמורות, לפיכך, מומלץ להסתייע לצורך זה באנשי מקצוע מיומנים שיחסכו לכם הסתבכויות מיותרות ויובילו אתכם לחוף מבטחים!